ΑρχικήΤα Νέα μαςΔελτία ΤύπουΣύνδεσμοιΕπικοινωνία
Δημιουργική απασχόληση παιδιών Καλοκαίρι 2012

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

Βασικές πληροφορίες

Πρόκειται για ένα πρόγραμμα καλοκαιρινής απασχόλησης για τα παιδιά του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης που θα διαρκέσει από 19 Ιουνίου έως 27 Ιουλίου 2012, από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 8:00 – 16:00, σε δύο περιόδους:

Α΄ Περίοδος 19 Ιουνίου – 6 Ιουλίου και
Β΄ Περίοδος 9 Ιουλίου – 27 Ιουλίου

(εξετάζεται η πιθανότητα και Γ΄ Περιόδου πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς)

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 5 – 13 ετών.

Η παράδοση των παιδιών θα γίνεται απαραίτητα με την ταυτότητα του προγράμματος στα :

2ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης 8:00 – 8:50 (οδ. Ρ. Φεραίου & Κουντουριώτου 17) και η παραλαβή απαραίτητα με υπογραφή του προσώπου που θα μας έχετε υποδείξει 13:30 – 16:00 και στο
1ο Δημοτικό σχολείο Λυκόβρυσης 8:00 -8:40 (Αγ. Βαρβάρας 28 & Πολεμιστών) και η παραλαβή 13:40 -16:00.
* Την πρώτη ημέρα οι γονείς θα παραλάβουν φάκελο με εβδομαδιαίο πρόγραμμα, αναλυτικές πληροφορίες για τις ομάδες, τηλέφωνα υπεύθυνων ομάδων, ιατρών, υπεύθυνου εκδρομών, υπεύθυνου κολυμβητηρίου και υπεύθυνου προγράμματος, καθώς και αναλυτικές οδηγίες για τους χώρους δραστηριοτήτων, τις εκδρομές, το κολυμβητήριο και τις εξορμήσεις στο δάσος.

Ενότητες του προγράμματος
1. Παιδί και Αθλητισμός: Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ, Βόλεϊ, Τένις, Κολύμβηση, Πινγκ-πονγκ, Κλασσικός Αθλητισμός, Aerobic – χορογραφίες, Ενόργανη-ρυθμική Γυμναστική, Πολεμικές Τέχνες.
2. Παιδί και ψυχαγωγία: Εκδρομές αναψυχής και δράσης, Εξορμήσεις στο δάσος. Επισκέψεις σε αθλητικούς χώρους της Αθήνας, Γιορτή προγράμματος.
3. Παιδί και πολιτισμός: Παραδοσιακοί-λαϊκοί χοροί, σκάκι, Παιδικό θέατρο, Μουσική, Θεατρικό παιγνίδι, Παιδαγωγικά – επιτραπέζια παιγνίδια, Χειροτεχνίες, Κουκλοθέατρο, Επισκέψεις σε πολιτιστικούς χώρους της Αθήνας.
* Για τις παραπάνω δραστηριότητες θα χρησιμοποιηθούν το 2ο Δημοτικό Πεύκης, το κλειστό γήπεδο Πεύκης, το διπλανό γήπεδο τένις, το ανοιχτό γήπεδο Ποδοσφαίρου Πεύκης, η αίθουσα  «Μελίνα Μερκούρη» του Ηλιακού χωριού, το κολυμβητήριο Πεύκης και τα δάση της πόλης.
* Τα παιδιά θα εφοδιάζονται με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα με τις δραστηριότητες της ομάδας τους την πρώτη ημέρα και κάθε Παρασκευή.

Πληροφορίες – εγγραφές
Δημαρχείο Λυκόβρυσης καθημερινά 10:00 – 13:00, τηλ. 213 2051713
Δημαρχείο Πεύκης καθημερινά 17:00 – 20:00, τηλ. 210 6145101, fax 210 7704075. (ηλεκτρονικό ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. )

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής
Ιατρική βεβαίωση, Αποδεικτικό διαμονής (φωτοτυπία ταυτότητας ΔΕΚΟ ή πιστοποιητικό από το Δήμο), Πολυτεκνική ταυτότητα (όπου υπάρχει), Κάρτα τρίτεκνης οικογένειας (όπου υπάρχει), Μία μικρή φωτογραφία, Κάρτα ανέργων μελών της οικογένειας.

Κόστος συμμετοχής
Αρχική τιμή 38 ευρώ / εβδομάδα
Εκπτώσεις ανάλογα με την ειδική κατηγορία που ανήκει η κάθε οικογένεια.

Λαική Αγορά

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ 5 Ιουλίου 2015

Ληξιαρχείο

Συνένευξη του Δημάρχου

Σεπτέμβριος 2015

Διακήρυξη
για την περισυλλογή εγκαταλελειμμένων οχημάτων εντός των ορίων του Δήμου Λυκόβρυσης-Πεύκης και η μεταφορά τους σε εγκεκριμένο σύστημα συλλογής Οχήματος Τέλους Κύκλου Ζωής (ΟΚΤΖ), με στόχο την πρόληψη δημιουργίας αποβλήτων, αλλά και την ανακύκλωση, επαναχρησιμοποίηση και την περαιτέρω αξιοποίηση αυτών των οχημάτων και των κατασκευαστικών τους στοιχείων.

| Περίληψη διακήρυξης |
| Τεχνική Περιγραφή |
| Όροι διακήρυξης |

Προμήθεια γάλατος
που χορηγούνται σε μόνιμους, δόκιμους, υπαλλήλους των ΟΤΑ
όπως και σε υπαλλήλους με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, αορίστου ή ορισμένου χρόνου
(ΚΥΑ 53361/06/2-10-2006 ΦΕΚ 1503/Β/11-10-2006).

Περίληψη διακήρυξης
επαναληπτικού πρόχειρου διαγωνισμού
για την προμήθεια γάλακτος του Δήμου και του ΚΟΙΠΑΠ 2015-2016

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Πρόχειρου επαναληπτικού μειοδοτικού
διαγωνισμού για την προμήθεια γάλακτος
του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΙΛΟΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΤΙΚΩΝ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Για την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου  για την κάλυψη κατεπειγουσών αναγκών, σύμφωνα με το άρθρο 206 Ν. 3584/07, διάρκειας δύο (2) μηνών

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Ο Δήμος Λυκόβρυσης -Πεύκης, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας», Υποέργο 5 της εγκεκριμένης πράξης με τίτλο «Παρεμβάσεις εξοικονόμησης ενέργειας στα υφιστάμενα δημοτικά κτίρια και υποδομές στη Δημοτική Ενότητα Λυκόβρυσης του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης» - ΟΠΣ 427892, με προϋπολογισμό 169.218,25 ΕΥΡΩ με Φ.Π.Α.23% και αναθεώρηση. Το έργο χρηματοδοτείται από το Ταμείο Συνοχής.

Πρακτικό της με αριθμό 4/2015
συνεδρίασης της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
2o θέμα