ΑρχικήΤα Νέα μαςΔελτία ΤύπουΣύνδεσμοιΕπικοινωνία
Δημιουργική απασχόληση παιδιών Καλοκαίρι 2012

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

Βασικές πληροφορίες

Πρόκειται για ένα πρόγραμμα καλοκαιρινής απασχόλησης για τα παιδιά του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης που θα διαρκέσει από 19 Ιουνίου έως 27 Ιουλίου 2012, από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 8:00 – 16:00, σε δύο περιόδους:

Α΄ Περίοδος 19 Ιουνίου – 6 Ιουλίου και
Β΄ Περίοδος 9 Ιουλίου – 27 Ιουλίου

(εξετάζεται η πιθανότητα και Γ΄ Περιόδου πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς)

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 5 – 13 ετών.

Η παράδοση των παιδιών θα γίνεται απαραίτητα με την ταυτότητα του προγράμματος στα :

2ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης 8:00 – 8:50 (οδ. Ρ. Φεραίου & Κουντουριώτου 17) και η παραλαβή απαραίτητα με υπογραφή του προσώπου που θα μας έχετε υποδείξει 13:30 – 16:00 και στο
1ο Δημοτικό σχολείο Λυκόβρυσης 8:00 -8:40 (Αγ. Βαρβάρας 28 & Πολεμιστών) και η παραλαβή 13:40 -16:00.
* Την πρώτη ημέρα οι γονείς θα παραλάβουν φάκελο με εβδομαδιαίο πρόγραμμα, αναλυτικές πληροφορίες για τις ομάδες, τηλέφωνα υπεύθυνων ομάδων, ιατρών, υπεύθυνου εκδρομών, υπεύθυνου κολυμβητηρίου και υπεύθυνου προγράμματος, καθώς και αναλυτικές οδηγίες για τους χώρους δραστηριοτήτων, τις εκδρομές, το κολυμβητήριο και τις εξορμήσεις στο δάσος.

Ενότητες του προγράμματος
1. Παιδί και Αθλητισμός: Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ, Βόλεϊ, Τένις, Κολύμβηση, Πινγκ-πονγκ, Κλασσικός Αθλητισμός, Aerobic – χορογραφίες, Ενόργανη-ρυθμική Γυμναστική, Πολεμικές Τέχνες.
2. Παιδί και ψυχαγωγία: Εκδρομές αναψυχής και δράσης, Εξορμήσεις στο δάσος. Επισκέψεις σε αθλητικούς χώρους της Αθήνας, Γιορτή προγράμματος.
3. Παιδί και πολιτισμός: Παραδοσιακοί-λαϊκοί χοροί, σκάκι, Παιδικό θέατρο, Μουσική, Θεατρικό παιγνίδι, Παιδαγωγικά – επιτραπέζια παιγνίδια, Χειροτεχνίες, Κουκλοθέατρο, Επισκέψεις σε πολιτιστικούς χώρους της Αθήνας.
* Για τις παραπάνω δραστηριότητες θα χρησιμοποιηθούν το 2ο Δημοτικό Πεύκης, το κλειστό γήπεδο Πεύκης, το διπλανό γήπεδο τένις, το ανοιχτό γήπεδο Ποδοσφαίρου Πεύκης, η αίθουσα  «Μελίνα Μερκούρη» του Ηλιακού χωριού, το κολυμβητήριο Πεύκης και τα δάση της πόλης.
* Τα παιδιά θα εφοδιάζονται με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα με τις δραστηριότητες της ομάδας τους την πρώτη ημέρα και κάθε Παρασκευή.

Πληροφορίες – εγγραφές
Δημαρχείο Λυκόβρυσης καθημερινά 10:00 – 13:00, τηλ. 213 2051713
Δημαρχείο Πεύκης καθημερινά 17:00 – 20:00, τηλ. 210 6145101, fax 210 7704075. (ηλεκτρονικό ταχυδρομείο : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. )

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής
Ιατρική βεβαίωση, Αποδεικτικό διαμονής (φωτοτυπία ταυτότητας ΔΕΚΟ ή πιστοποιητικό από το Δήμο), Πολυτεκνική ταυτότητα (όπου υπάρχει), Κάρτα τρίτεκνης οικογένειας (όπου υπάρχει), Μία μικρή φωτογραφία, Κάρτα ανέργων μελών της οικογένειας.

Κόστος συμμετοχής
Αρχική τιμή 38 ευρώ / εβδομάδα
Εκπτώσεις ανάλογα με την ειδική κατηγορία που ανήκει η κάθε οικογένεια.

Κοιν.Εισόδ.Αλληλεγγύης

Ανοικτή Γραμμή

e-mail : grafeiodimoti@likovrisipefki.gr

Κτηματολόγιο

4ο ATTIKA RUN&FUN 2017

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πρόγραμμα Εξοικονομώ

Εθνικές Εκλογές Σεπτέμβριος 2015

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ 5 Ιουλίου 2015

Ληξιαρχείο

Συνένευξη του Δημάρχου

Φεβρουάριος 2017

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ (ΚΟΙΠΑΠ)
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ
προκηρύσσει
συνοπτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης για τα ελαιόλαδα, οπωροκηπευτικά, κρέατα, πουλερικά και ψάρια (νωπά και κατεψυγμένα), το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης του είδους την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο δελτίο πιστοποίησης τιμών της υπηρεσίας εμπορίου της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 13 του Ν. 3438/2006.
ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Για την παροχή υπηρεσιών στο πρόγραμμα «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2017»
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ
προκηρύσσει
συνοπτικό διαγωνισμό για την παροχή υπηρεσιών στο πρόγραμμα «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2017», προϋπολογισμού 45.000,00 ευρώ, με κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, μόνο βάσει της τιμής, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 88 και 117 του Ν. 4412/2016.
Διαγωνισμός για την ανάθεση του έργου «ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΧΑΡΩΝ ΔΗΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ»προϋπολογισμού 188.018,39 Ευρώ (με αναθεώρηση και Φ.Π.Α.).
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΑΙΔΕΙΑ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ
& ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

Ο Δήμαρχος του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης
προκηρύσσει
πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραφισμένες προσφορές για
προμήθεια ειδών διατροφής 2016-2017
Προκήρυξη για την πρόσληψη δικηγόρου με έμμισθη εντολή
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΠΕΥΚΗΣ
Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Σ Σ Ε Ι
Την πλήρωση με επιλογή μίας (1) θέσης δικηγόρου παρ’ Αρείω Πάγο με σχέση έμμισθης εντολής με πάγια αντιμισθία στο Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης.
Περίληψη Διακήρυξης Δημόσιου Ανοικτού Ηλεκτρονικού Μειοδοτικού Διαγωνισμού
για την προμήθεια καυσίμων Έτους 2016-2017
Διακήρυξη πρόχειρου μειοδοτικού διαγωνισμού για την προμήθεια δομικών υλικών

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ-ΠΕΥΚΗΣ προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό
με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή σε ευρώ
για την "Προμήθεια δομικών υλικών", σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του Ε.Κ.Π.Ο.Τ.Α.
και του Ν.2286/1995, προϋπολογισμού: 29.991,89 ευρώ συμπεριλαμβανόμενου του ΦΠΑ 23%

Αποτελέσματα
της με αριθμό. ΣΟΧ 1/2015 προκήρυξης
για τη σύναψη σύμβασης εργασίας ορισμένου χρόνου